Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Boh. Westerplatte „Żegluga-Koźle”

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej

im. Boh. Westerplatte

„Żegluga-Koźle”

 

 

47-200 Kędzierzyn-Koźle ul. Boh. Westerplatte 1
Nr KRS-u 0000362510
Regon 160374587
Nr konta 91 888 21 032 2001 0029 1349 0001 tytuł „darowizna”

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Boh. Westerplatte „Żegluga-Koźle” powstało 09.08.2010 roku.
 Cele Stowarzyszenia:
• tworzenie i upowszechnianie kultury muzycznej, wokalnej, teatralnej i tanecznej w     formach koncertowych i usług muzycznych,
• wspieranie działalności pozalekcyjnej funkcjonującej w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Boh. Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu,
• inspirowanie i organizowanie działań na rzecz podniesienia standardów nauczania,
• udzielanie pomocy w sytuacjach kryzysowych dzieciom, młodzieży i ich rodzinom,
• inicjowanie i organizowanie koncertów, festiwali, spotkań, seminariów, wykładów, warsztatów, szkoleń i kursów muzycznych, artystycznych i innych,
• propagowanie dorobku młodzieży, szkoły w kraju i za granicą, wspomaganie i tworzenie warunków dla rozwoju artystycznego uczniów, nauczycieli Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Boh. Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu i członków Stowarzyszenia,
• organizowanie wyjazdów na festiwale, koncerty, kursy, szkolenia i inne imprezy kulturalno-artystyczne,
• prowadzenie projektów, w tym również o charakterze międzynarodowym, organizowanie i utrzymywanie współpracy międzynarodowej z innymi instytucjami (szkoły, orkiestry,  urzędy, firmy itp.)
• podejmowanie społecznych działań wychowawczych służących muzycznemu rozwojowi dzieci i młodzieży, poprzez kształtowanie w nich postaw aktywności społecznej,
• podnoszenie poziomu artystycznego orkiestry szkolnej,
• wspieranie amatorskiego ruchu artystycznego, a w szczególności ruchu instrumentalnego, wokalnego i tanecznego.

 

Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego

            Dnia 25 maja b.r. miało miejsce otwarcie sezonu nawigacyjnego przy współudziale naszego stowarzyszenia.  W uroczystości tej brali udział przedstawiciele władz Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta oraz Urzędu Żeglugi śródlądowej.

            Kolejne klasy żeglugowe zdawały meldunki kapitanowi statku Stanisławowi Domańskiemu. Następnie kapitan przekazał meldunek dyrektorowi Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej – Agnieszce Kossakowskiej. Została wciągnięta flaga na maszt i sezon nawigacyjny został otwarty. Na koniec panowie z Kozielskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji oddali wystrzał z armaty.

            Przez cały dzień odbywały się różne konkursy oraz zawody wioślarskie. Zawody odbywały się dwutorowo. Rywalizowały między sobą drużyny gimnazjalistów oraz poszczególne klasy naszej szkoły. Ostatecznymi zwycięzcami okazały się:

                        1.Publiczne Gimnazjum Nr 1

                        2.Publiczne Gimnazjum Nr 9

                        3. Publiczne Gimnazjum Nr 7

            Nasi uczniowie uklasyfikowali się następująco: kl. I TI, kl. IŻ2 oraz kl. I TS. Z kolei niepokonani na wodzie okazali się uczniowie klasy II ż z niezawodnym sternikiem – swoim wychowawcą – Tomaszem Siemaszko.

            Cała impreza nie udałaby się gdyby nie sponsorzy. Dlatego w tym miejscu chcielibyśmy gorąco podziękować za współpracę następującym firmom:

      

 

 


    Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte „ŻEGLUGA – KOŹLE” zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe w formie darowizny, przeznaczonej na wyjazd uczniów na Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w szachach, które odbędą się w dniach od 25 do 28.05.2012r  w Łazach k/Koszalina. W skład drużyny wchodzi czterech uczniów oraz opiekun. Koszt wyjazdu drużyny wyniesie około 1500zł (dojazd, nocleg, wyżywienie) .
    Uczniowie mogą pochwalić się następującymi osiągnięciami drużynowymi:
- wicemistrzostwo  województwa opolskiego 2012r.
- mistrzostwo powiatu 2012 r.
- wicemistrzostwo powiatu  2011 r.
- wicemistrzostwo powiatu 2010 r.

    Osiągnięcia indywidualne lidera drużyny Damiana Malinowskiego:
- dwukrotne mistrzostwo  ligi szkolnej 2011 r.
- wicemistrzostwo ligi szkolnej 2012 r.

 

 

Róbmy swoje

         Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkól Żeglugi Śródlądowej w konkursie SMS-owym „Róbmy Swoje. Aktywni w Regionie” zdobyła II miejsce.

            Plebiscyt organizowany był przez „Nową Trybunę Opolską” oraz fundację Grupy Górażdże „Aktywni w Regionie” i trwał od 22 czerwca do 7 października bieżącego roku. Ideą tego programu społecznego jest prezentowanie aktywnych mieszkańców regionu, którzy przyczyniają się do jego promocji i zmieniają świat na lepszy. Zwycięzcy konkursu otrzymali aparaty fotograficzne, a specjalnie powołana kapituła ma wybrać swoich laureatów, którym zostaną wręczone dodatkowe nagrody.

 Cieszy nas fakt, że w konkursie, w którym nominowanych było 100 grup zajęliśmy tak wysokie miejsce. Jednocześnie dziękujemy nadawcom wszystkich SMS-ów ( a było ich 1025) za oddane głosy i życzymy dalszych sukcesów naszej orkiestrze.

 

 

 

Zadanie publiczne „Kędzierzyn-Koźle w Europie-Jesienne spotkania muzyczne”

         Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Szkół Żeglugi Śródlądowej „Żegluga-Koźle” rozpoczął realizację projektu

pt. „Kędzierzyn-Koźle w Europie – Jesienne spotkania muzyczne”. Projekt trwa do 10 grudnia 2012 roku, a jego celem jest wspieranie działalności pozalekcyjnej młodzieży i rozwijanie ich zdolności muzycznych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą działającą przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Adresatami projektu są wszyscy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, a w szczególności dzieci i młodzież, która uczestnicząc jako publiczność może brać wzorce i przykład na spędzanie wolnego czasu, realizację swoich zainteresowań i rozwijanie talentów artystycznych. Odbiorcami są również Samorządy Terytorialne, które mogą brać przykład z gminy Kędzierzyn-Koźle, dla której rozwój i propagowanie kultury wśród młodzieży jest istotnym elementem rozwoju.

            Projekt będzie realizowany przez:

  • Organizowanie koncertów i parad na terenie naszego miasta
  • Koncerty w szkołach podstawowych, domach kultury i świetlicach socjoterapeutycznych

Do tej pory Młodzieżowa Orkiestra Dęta koncertowała w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 12, w  Zespole Szkół Nr 2 oraz na rynku w Koźlu.

         Harmonogram najbliższych występów:

  • 6.11.12r.  Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu
  • 21.11.12r. MOK „Chemik”
  • 6.12.12r. świetlice socjoterapeutyczne „Brzdąc” i „Promyczek”

 

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP