ŻEGLUGA W BLASKU SREBRA

W dniu 2.02.2020 w Hali Azoty odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Drużyna Żeglugi znalazła się w czwórce najlepszych drużyn Powiatu i trzeba przyznać, że nie była faworytem turnieju. To zespoły Budowlanki czy Azotów miały teoretycznie walczyć o awans do Półfinału Wojewódzkiego. Jednak nasza odmłodzona i mniej doświadczona drużyna sercem i zaangażowaniem pokazała, że niemożliwe nie istnieje. W najważniejszym spotkaniu pokonaliśmy Budowlankę 3-1 i wywalczyliśmy awans do Półfinału, który odbędzie się w czwartek w Opolu.
Żeglugę reprezentują:
Jakub Gojło, Aleksander Kula, Piotr Czapla, Marcin Duk, Dawid Jędrysik, Fabian Kipka, Dominik Kocurek i Kamil Stobrawe.
 

LIGA SZKÓŁ KĘDZIERZYNA-KOŹLE 2019

W dniu 11.28.2019 odbyły się zawody strzelectwa sportowego „Liga Szkół Kędzierzyna-Koźle 2019”. Drużyna w składzie: Michella Sitnik, Mateusz Skaliński, Kacper Jemielita zdobyła III miejsce w strzelectwie sportowym.

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W LA

W piątek 31.05.2019 w Opolu odbyły się mistrzostwa województwa w lekkoatletyce szkół średnich. Nasza szkołę reprezentowali Klaudia Pałosz w trójskoku, gdzie zajęła 4 miejsce, Jakub Bujak w skoku wzwyż, w tej konkurencji  zdobył  po raz 3 złoty medal, Kewin Gołombek w skoku wzwyż srebrny medal, Kamil Bienek bieg na 200m, zajął  5 miejsce, Jakub Gojło 800m 5 miejsce. Karol Kornaś bieg na 100m, miejsce 8. Ukoronowaniem wysiłków naszych lekkoatletów był brązowy medal w sztafecie 4x100m.

 

ŻEGLUGA BRONI TYTUŁU BRĄZOWYCH MEDALISTÓW MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W SIATKÓWCE!!!

Mamy to !!! Bronimy tytułu brązowych medalistów Wojewódzkiej Licealiady w piłce siatkowej. To z pewnością maksymalny wynik jaki można było ugrać w konfrontacji z klasami sportowymi I LO z Koźla i Nysy. W tym roku brązowy krążek smakuje o wiele bardziej, gdyż jego zdobycie było znacznie trudniejsze. Przyszło nam o niego zawalczyć z zespołem z Kluczborka, w którego szeregach występują gracze stale startujący w rozgrywkach klubowych w kategoriach kadet i junior. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie sportowym a pierwszy set to prawdziwy horror, który ostatecznie wygrywamy 26:24. W secie drugim gramy już koncert i pokonujemy rywali 2:0. Naszym ogromnym atutem był blok, od którego rywal odbijał się jak od ściany. Żegluga wystąpiła w składzie: Janek Śliwak, Jakub Szczucki, Jakub Brdękiewicz, Bartek Lukaj, Wojtek Gabryś, Kuba Jelito, Kuba Wypchoł, Dawid Wydra, Dawid Rapacz, Paweł Niedziałkowski, Kuba Górecki i Kuba Fortuna. Zabrakło w składzie Piotrka Scisłowskiego, które leczy obecnie kontuzję. Trener zespołu: Tomasz Siemaszko

MISTRZOSTWA ŻEGLUGI W WATERPOLO

W dniu 25.03.2019 na basenie w Gogolinie odbyły się tradycyjnie Międzyklasowe Mistrzostw Żeglugi w piłce wodnej. Tegoroczna rywalizacja stała na naprawdę wysokim poziomie sportowym. Każdy mecz obfitował w piękne akcje i niesamowite parady bramkarskie. Cieszymy się, że zaszczepiona przed paroma laty dyscyplina rozwija się w Żegludze i cieszy się niesłabnącą popularnością. O wyrównanej walce świadczy to, że trzy najlepsze zespoły miały taką samą liczbę zwycięstw i porażek. Decydował bilans zdobytych i straconych bramek. Mistrzem szkoły okazała się klasa III Ż. Srebro wywalczyła klasa IV TS. Brąz zdobyła klasa I Ż, a tuż za podium znalazła się klasa II PT.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału za rok!

 

ŻEGLUGA Z AWANSEM DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

W dniu 26.03.2019 siatkarska reprezentacja Żeglugi wywalczyła awans do Finału Wojewódzkiej Licealiady i to rok po roku. Aktualni brązowi medaliści wojewódzcy nie dali tym razem szans rywalom z Tułowic i Gogolina ogrywając ich po 2:0. Najwartościowszym graczem Żeglugi wybrany został Dawid Wydra. Turniej finałowy odbędzie się 26.03.2019 w hali Azoty.

II MIEJSCE DLA ŻEGLUGI

W dniu 13.02.2019 w Kędzierzynie odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej chłopców. W rywalizacji wzięły udział zespoły z czterech szkół: I LO, II LO, ZSTiO z Azotów i Żegluga. Nasi reprezentanci wypadli w imprezie bardzo dobrze zajmując drugie miejsce, które jest przepustką do Półfinału Wojewódzkiego. Powtórzyli więc sukces zeszłoroczny gdy dotarliśmy do Półfinału a później Finału Mistrzostw Opolszczyzny, w którym wywalczyliśmy brązowe krążki. Zawody półfinałowe rozegrane zostaną 26.02.2019 w Kędzierzynie. Żegluga wystąpiła w składzie: Jan Śliwak, Jakub Brdękiewicz, Bartosz Lukaj, Jakub Sczucki, Wojtek Gabryś, Jakub Jelito, Jakub Wypchoł, Piotr Ścisłowski, Dawid Wydra, Jakub Górecki i Paweł Niedziałkowski. Trener Tomasz Siemaszko.

PARTNERZY ŻEGLUGI

...

BIP