DODATKOWE KWALIFIKACJE ZAWODOWE DLA MŁODZIEŻY ZESPOŁU SZKÓŁ ŻEGLUGI ŚRÓDLĄDOWEJ

W dniach od 18 do 23 listopada 2012 uczniowie II klasy w zawodzie technik żeglugi śródlądowej uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu morskim. Szkoła realizuje te szkolenia w ramach obowiązków ośrodka szkoleniowego zgodnego z Konwencją Morską STCW. Już od 5 lat nasi uczniowie zdobywają międzynarodowy certyfikat. Dzięki niemu otwiera się przed nimi dodatkowa możliwość pływania na statkach morskich. Kursy odbyły się w Ośrodku Szkolenia Morskiego LIBRA w Kołobrzegu. W zakres przeszkolenia wchodziły cztery kursy: indywidualne techniki ratunkowe, podstawowy ochrony przeciwpożarowej, elementarna pomoc medyczna, bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna. Podczas zajęć przyszli marynarze uczyli się udzielania pierwszej pomocy, posługiwania się sprzętem pożarowym, stosowania środków pirotechnicznych ratunkowych oraz wiele innych atrakcyjnych elementów wpływających na zwiększenie bezpieczeństwa na morzu i nie tylko. Młodzież miała również możliwość dodatkowego wyjścia do parku wodnego, zwiedzenia miasta oraz skorzystania z boiska piłkarskiego typu Orlik. Szczególną uwagę należy zwrócić na wspaniałe warunki i atmosferę jaką zapewniali organizatorzy szkoleni oraz gospodarze Willi West w której nocowała młodzież. pomimo zajęć od samego rana do późnego wieczoru, czas przebiegał szybko i mile. Opiekunami grupy byli Panowie Grzegorz Nadolski i Łukasz Krupiński.