ROZWÓJ TURYSTYKI WODNEJ – „ODRA DLA TURYSTÓW 2012”

W dniu 22.11.2012 naszą szkołę odwiedziła delegacja znamienitych gości, wójtów i burmistrzów z miejscowości: Bytom Odrzański, Nowa Sól, Cigacice, Frankfurt nad Odrą oraz władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Celem wizyty poza odwiedzinami w naszej szkole była wizyta studyjna w stoczni kozielskiej gdzie budowane są nowoczesne statki turystyczne.

Budowa tych jednostek finansowana jest z projektu o wartości 6,8 mln euro - "Odra dla turystów 2014" którego liderem jest miasto Nowa Sól, a który zakłada rozbudowę infrastruktury portowej w gminach nadodrzańskich z Polski i Niemiec.

Za powodzenie projektu mocno trzymamy kciuki bo być może nasi absolwenci będą pływali na tych nowoczesnych jednostkach.