KOLEJNE SZKOLENIA W ŻEGLUDZE

W dniach 19 – 21.10.2012r (piątek – niedziela) w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie – Koźlu odbyło się trzydniowe szkolenie przeprowadzone przez Centrum Szkolenia Motoryzacji „AUTOELEKTRONIKA KĘDZIA” mieszczące się w Poznaniu. CSM z Poznania jest krajowym liderem wśród podmiotów prowadzących szkolenia dla profesjonalnej obsługi z branży motoryzacyjnej.

Tematem szkolenia była diagnostyka podzespołów elektrycznych układów zasilania silników spalinowych.

Zagadnienia szkoleniowe obejmowały m.in. ogólną budowę systemów zasilania silników spalinowych i podstawy diagnostyki OBD, diagnostykę systemów wtrysku oleju napędowego i benzyny z wykorzystaniem diagnoskopu KTS, weryfikację układów zapłonowych i mechanizmów wykonawczych oraz weryfikację elektryczną podzespołów systemu wtrysku Common Rail.

W szkoleniu wzięło udział 16 uczniów kształconych w zawodzie technik pojazdów samochodowych z klasy drugiej, trzeciej i czwartej oraz dwóch nauczycieli Elwira Bamburowicz i Zbigniew Lenartowicz.

Szkolenie odbyło się w ramach Projektu Unijnego w ramach działania 9.2 POKL podnoszenie jakości szkolnictwa zawodowego "Dobry zawód lepsza przyszłość" i pozwoliło pogłębić oraz utrwalić wiedzę uczniów z przedmiotów zawodowych.

Cieszyło się ono bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów.

Uczestnicy liczą, że nie było to ostanie szkolenie i oczekują w przyszłości następnych szkoleń, które będą kontynuacją tego, które odbyli.