V OPOLSKI PRZEGLĄD MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH

Dziś na Placu Wolności pod Starostwem powiatowym odbył się V Opolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Nasza szkoła była współorganizatorem imprezy.

Impreza odbyła się na placu Wolności przed starostwem powiatowym. Tradycyjnie oprawą muzyczną zajęła się Orkiestra Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Sposób poruszania się, umundurowanie, precyzyjność i zwroty to elementy, na które zwracało uwagę jury podczas V Opolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych zorganizowanego w Kędzierzynie-Koźlu. Uczniom nie brakowało pomysłów na ciekawe aranżacje.

– Klasy mundurowe prezentowały się w trzech programach: obowiązkowym, dowolnym i w programie z piosenką.  W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego z Gogolina, Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach, Zespołu Szkół z Prudnika i Zespół Szkół w Tułowicach. A zwycizacmi została klasa munduroa z Tułowic.

Jury obradowało w składzie: Paweł Masełko, Robert Socha, nadkom. Hubert Adamek, kpt Grzegorz Pawełek, por Arkadiusz Chawa oraz przewodniczący Mjr Wacław Ryszytyło.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.